Žinia pacientams: kompensuos naujus protezus
Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis pradedami kompensuoti nauji – mioelektrinio dilbio (žemiau alkūnės) protezai, skelbia ligonių kasos. Esant poreikiui, jie gali būti skiriami suaugusiems ir vaikams, patyrusiems galūnės amputaciją. Pasak specialistų, tai reikšminga ir ilgai laukta žinia pacientams.
Nauji protezai pacientams papildomai nieko nekainuos – visą kainą apmokės ligonių kasos. Kompensuojamojo mioelektrinio dilbio protezo bazinė kaina sieks 17, 6 tūkst. eurų.
„PSDF lėšomis kompensuojami tik kokybiški galūnių protezai, skiriami pacientams pagal kliniškai pagrįstas indikacijas. Todėl pacientai turėtų būti apmokomi šiais protezais naudotis – tai pagerintų jų socialinį gyvenimą, psichologinę ir emocinę būklę, suteiktų galimybę dirbti“, – sako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Medicinos priemonių kompensavimo skyriaus vedėjas Giedrius Baranauskas.
Pasak jo, mioelektrinis dilbio protezas valdomas paciento valia įtempiant raumenis, todėl atsiranda tam tikras natūralumo pojūtis. „Atsižvelgiant į tai, viena iš sėkmingo šio protezo pritaikymo sąlygų yra paciento motyvacija ir rašytinis įsipareigojimas naudotis protezu pagal ortopedo technologo rekomendacijas“, – sako G. Baranauskas.
Mioelektrinius dilbio protezus pacientams galės gaminti ir pritaikyti tik tos ortopedijos įmonės, kuriose dirbs ortopedas technologas, turintis Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos suteiktą spaudo numerį ir apmokytas šį protezą gaminti ir pritaikyti.
Šiuo metu VLK taip pat kompensuoja šlaunies (aukščiau kelio) protezus su hidrauliniu kelio sąnariu ir blauzdos (žemiau kelio) protezus su vakuuminio tvirtinimo sistema.
2021 m. PSDF biudžete ortopedijos techninėms priemonėms kompensuoti skirta 16, 6 mln. eurų.
Naujienos šaltinis: https://ligoniukasa.lrv.lt/lt/news/view_item/id.98