ŽENK ŽINGSNĮ, PAREMK NEĮGALIŲJŲ JUDĖJIMĄ, PASIRAŠYK PETICIJĄ!
Mes turime teisę į aplinkos prieinamumą (Konvencijos 9 str.)
Mes, kaip ir kiti vartotojai, privalome turėti galimybę naudotis ir rinktis iš tokio pat plataus prekių ir paslaugų asortimento. Turi būti imamasi įstatyminių priemonių, užtikrinančių, kad visos prekės ir paslaugos būtų kuriamos ir platinamos remiantis visiško prieinamumo (universalaus dizaino) principu „tinka visiems“.
Mes, kaip ir kiti piliečiai, privalome turėti galimybę nevaržomai ir savarankiškai, ar gaunant reikalingą pagalbą, keliauti tiek autobusu, tiek traukiniu, tiek lėktuvu, tiek laivu bet kokia pasirinkta kryptimi.
Mes, kaip ir kiti piliečiai, siekiame įgyvendinti savo teisę laisvai ir nepriklausomai, o taip pat padedami lydinčiojo asmens ar šuns-vedlio, saugiai naudotis viešaisiais pastatais bei bet kokia kita viešąja erdve: parkais, žaidimo aikštelėmis, restoranais, teatrais, prekybos centrais, muziejais, kt. Aplinka turi būti saugi žmogui su negalia: turi būti pritaikyti šaligatviai, gatvės, perėjos. Turi būti kontroliuojami statybos ar rekonstrukcijos procesai, kad būtų užtikrintas principas “tinka visiems”.
Mes, kaip ir kiti piliečiai, siekiame įgyvendinti savo teisę į informaciją tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuose mums prieinamu formatu (elektronine, rašytine forma, Brailio raštu, didžiosiomis raidėmis, ženklų kalba, garso įrašu, titrais ar lengvai suprantamu tekstu). Mes privalome turėti visas galimybes naudotis plataus spektro elektroninėmis komunikacijos priemonėmis, siūlomomis rinkoje, kurios mums leistų pilnateisiškai dalyvauti socialiniame – ekonominiame visuomenės gyvenime.
Mes turime teisę dalyvauti kultūrinėje ar sporto veikloje (Konvencijos 30 str.)
Mes, kaip ir visi piliečiai, siekiame įgyvendinti savo teisę dalyvauti bet kokioje kultūrinėje, laisvalaikio ir sportinėje veikloje bei turėti galimybę kultūrinei ir meninei saviraiškai; visos kultūrinės/sporto priemonės turi būti pilnai prieinamos ir pasiekiamos asmenims, turintiems ribojimų.
Mes turime teisę būti apsaugoti nuo diskriminuojančio ir stereotipizuojančio požiūrio į žmones su negalia (Konvencijos 8 str.)
Mes, moterys ir vyrai su negalia, reikalaujame gerbti mūsų orumą politiniame ir visuomeniniame gyvenime, viešojoje erdvėje, reklamoje bei žiniasklaidoje.
Mes turime teisę dalyvauti valstybės valdyme, balsuoti bei dalyvauti rinkiminėse kampanijose (Konvencijos 29 str.)
Mes, kaip ir visi piliečiai, siekiame įgyvendinti savo teisę laisvai ir savarankiškai balsuoti (įskaitant teisę balsuoti slaptai ir būti aprūpintiems prieinamomis patalpomis, balsavimo medžiaga bei rinkiminiais dokumentais) bei teisę būti išrinktiems į vietos ar centrinės valdžios institucijas.
NEĮGALIŲJŲ JUDĖJIMAS ŠIANDIEN REIKALAUJA:
Efektyvios teisinės bazės Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatoms įgyvendinti.
ŽENK ŽINGSNĮ, PAREMK NEĮGALIŲJŲ JUDĖJIMĄ, PASIRAŠYK !
Viena sugaišta minutė gali pakeisti daugiau nei 500 000 Lietuvos žmonių su negalia ir jų šeimų gyvenimus.