Tarptautinėje irklavimo regatoje „Vilties yriai“ startavo ir neįgalieji
Klaipėdoje didelio visuomenės dėmesio sulaukusią akciją „Vilties bėgimas“ pratęsė kitas panašus masinio sporto renginys – tarptautinė akademinio irklavimo regata Danės upėje „Vilties yriai-2013“. Sekmadienį sportininkai lenktyniavo trasoje solidarizuodamiesi su onkologinėmis ligomis sergančiais žmonėmis ir neįgaliaisiais.
Šv.Pranciškaus onkologijos ir Klaipėdos irklavimo centrų pirmąkart surengta regata sutraukė ne tik vietinius irkluotojus, bet ir nemažai svečių iš Estijos, Latvijos, Kaliningrado srities. Danėje startavo 15 vyrų ir moterų aštuonviečių įgulų, apie 30 dalyvių lenktyniavo vienvietėmis valtimis. Tarp 150 regatos dalyvių buvo 20 neįgalių sportininkų. Jie panoro rungtyniauti ilgesnėje 500 metrų trasoje.
Susirinkę žiūrovai išvydo irklus traukiančius senjorus, kažkada skynusius laurus aukščiausio rango varžybose – olimpinių žaidynių dalyvį ir pasaulio čempionatų prizininką Einarą Šiaudvytį, daugkartinius Lietuvos čempionus, pasaulio čempionato dalyvius Dominyką Bernotą, Tomą Plaušką, Marių Ralicką, Donatą Buivydą. Tarptautinėje regatoje dalyvavo ir pasaulio senjorų čempionato prizininkė Vida Stačkutė-Šartienė.
Per varžybas buvo renkamos aukos Šv. Pranciškaus onkologijos centro projektui įgyvendinti. Dalyviai galėjo įsigyti „Vilties bėgimo“ simbolika paženklintų marškinėlių. Tiesa, aprangos su užrašu „Vilties yriai“ greitai nebeliko – kažkokie ilgapirščiai dar nugvelbė prie rengėjų stalo padėtą vieną dėžę su tokiais firminiais marškinėliais.
Regatą parėmė bendrovė „Klaipėdos vanduo“, sportininkai varžėsi dėl specialaus prizo, įsteigto Seimo nario klaipėdiečio Eligijaus Masiulio. Nors savaitgalį uostamiestyje šurmuliavęs Pilies džiazo festivalis nustelbė kitus renginius, regatos rengėjai džiaugėsi, kad irkluotojus pasveikino keli šimtai žiūrovų. Tarp jų buvo ir vaikų, vėliau dalyvavusių Kruizinių laivų terminale vykusiame didžiuliame koncerte „Jaunoji džiazo banga“. Varžybas Danėje susidomėję stebėjo neįgalieji.
„Kitur neįgalūs irkluotojai plaukioja specialiai pritaikytomis akademinėmis valtimis, kasmet vyksta Europos ir pasaulio čempionatai. Ši patraukli vandens sporto šaka įtraukta į Parolimpinių žaidynių programą. Lietuvoje neįgalieji neirkluoti, kadangi nėra jiems reikalingų valčių. Pakvietėme sportininkus iš kaimyninių šalių, kad žiūrovai pamatytų tai, ko dar turbūt neregėję – žmones, kurie iš savo ratinių vežimėlių persėda į valtis, ir lenktyniauja akademinio irklavimo trasose “, – kalbėjo Klaipėdos irklavimo centro direktorius Liudvikas Mileška.
Dar vienas regatos organizatorius praciškonas brolis Benediktas stebėjosi, kad Lietuvoje nėra jokių neįgaliesiems pritaikytų valčių: „Klaipėdoje statomi ir remontuojami didžiuliai laivai, uoste švartuojasi galingi keltai, o mažų laivelių neįgaliesiems nepagaminame. Gal po „Vilties yrių“ reikalai pagerės – tokią regatą norime rengti kasmet. Dabar rinkome aukas Onkologijos centrui, o kitą kartą visos lėšos bus skirtos neįgaliesiems pritaikytams irklavimo inventoriui įsigyti“.
Buvęs uostamiesčio futbolo kamandos „Granitas“ žaidėjas brolis Benediktas dabar labiau mėgsta lauko tenisą. Jis sumanęs prie Šv. Pranciškaus onkologijos centro įrengtuose aikštynuose organizuoti ir neįgaliųjų teniso turnyrus. Brolių pranciškonų rengiamas bėgimo, irklavimo varžybas kitais metais papildys dar vienos varžybos baseine – „Vilties plaukimas“. Jose galės dalyvauti ir neįgalieji.
Straipsnis paskelbtas iš lrytas.lt