Šalpos senatvės ir šalpos negalios pensijos mokamos ir dirbantiesiems

GOQDKqsMwamt

Šalpos senatvės pensijas nuo rugsėjo gali gauti vis dar dirbantys žmonės ir jau pensinio amžiaus sulaukę asmenys. Taip pat atnaujintas ir šalpos negalios pensijų mokėjimas visiems negalią turintiems ir dirbantiems asmenims.

SVARBU:

  • Jeigu šalpos pensija buvo paskirta, bet jos mokėjimas sustabdytas pradėjus dirbti, dėl šių pensijų mokėjimo atnaujinimo žmonėms atskirai kreiptis nereikia, jos bus mokamos be atskiro prašymo.
  • Jeigu šalpos pensija iš viso nebuvo paskirta, reikės kreiptis į Sodros teritorinį skyrių pagal gyvenamąją vietą ir pateikti prašymą dėl šios pensijos skyrimo. Pensijos už rugsėjį bus išmokėtos spalio mėnesį.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministro Vytauto Šilinsko, žmonėms, norintiems ir galintiems dirbti, nebereikės rinktis tarp darbo ir šalpos pensijos.

 

Šalpos pensijos mokamos asmenims, neturintiems teisės gauti socialinio draudimo ar valstybinių pensijų arba gaunantiems mažesnio dydžio pensijas nei nustatytoji šalpos pensija.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad kita dalis svarbių pakeitimų, paliesiančių asmenis su negalia, įsigalios nuo Naujųjų – visiems gavėjams šalpos negalios pensijų dydžiai bus suskirstyti kas 5 netekto dalyvumo procentus, šalpos pensijos negalią turintiems asmenims bus skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta. Šiuo metu žmonės, kuriems nustatytas 45-55 proc. dalyvumo lygis jau sulaukus 24 metų amžiaus, apskritai teisės gauti šalpos pensijos neturi.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 8

  1. Juozas

    Labadiena mano šalpos neygalumas įra 197€ tai kaip ie skaičio kas 5 dalyvumo lygis kiek pinigu dadės ?

    • LZNS

      Kol kas negalime pasakyti kiek ir kas didės, nes kolkas nežinome kiek ir ar bus didinamos šalpos pensijos. Šią informaciją greičiausiai žinosime gruodžio mėnesį.

  2. Juozas

    Laba dien neygaliem sulaukus 60 metu girdejau moka slaugos priežiuros išmoka kokia suma eurais butu ?

    • LZNS

      Slaugos priežiūros išmokos skiriamos ne dėl amžiaus, o dėl turimos negalios ir jos sunkumo. Nėra taip, kad asmeniui sukako 60 metų ir jam iškart skiriama išmoka. Ji skiriama jeigu ANTA nustato tokį poreikį.

  3. Andrius n

    Labas vakaras. Šalpos ar slaugos pensiją gauna neįgalų giminaitį prižiūrintis giminaitis ar pats neįgalusis? Atleiskite, bet aš nesigaudau šioje situacijoje. Ar piniginė išmoka priklauso tarkime mamai, kurios 40m. sūnus yra neįgalus, jo darbingumas 20%? Jei vestų moterį ar jai priklausytų kažkokios išmokos už priežiūrą?

    • LZNS

      Visas išmokas gauna pats neįgalusis, nebent yra teismo paskirtas globėjas arba rūpintojas.

  4. Algimantas

    Labas. Man 55metai, nustatytas 40 procentų dalyvumas, paskirta slauga 99 Eur. Neturiu reikiamo darbo stažo, todėl iš Sodros gaunu tik minimalią 197 Eur šalpos pensiją (paskirta neterminuotai). Daugiau neturiu jokių pajamų. Nors prarasto darbingumo lygis 60 procentų, mano neįgalumas įvardijamas kaip lengvas. Gaunamos pajamos nesiekia numatyto Minimalaus pragyvenimo lygio. Ar man priklauso kokios išmokos?

    • LZNS

      Socialinę pašalpą galima gauti, jei žmogui tenkančios vidutinės pajamos per mėnesį nuo 2024 m. sausio 1 d. neviršija 193,6 Eur.
      Kokio dydžio? Socialinės pašalpos dydis vienam gyvenančiam asmeniui, turinčiam teisę ją gauti, sudaro:
      • skirtumą tarp 1,4 VRP dydžio (246,40 Eur) ir vidutinių pajamų per mėnesį – kai socialinė pašalpa mokama ne ilgiau kaip 6 mėnesius;
      • skirtumą tarp 1,2 VRP dydžio (211,20 Eur) ir vidutinių pajamų per mėnesį – kai socialinė pašalpa mokama nuo 6 iki 12 mėnesių;
      • skirtumą tarp 1,1 VRP dydžio (193,60 Eur) ir vidutinių pajamų per mėnesį – kai socialinė pašalpa mokama ilgiau kaip 12 mėnesių.

      Socialinės pašalpos dydis šeimai, turinčiai teisę ją gauti, sudaro:
      • pirmam šeimos nariui – skirtumą tarp 1,1 VRP dydžio ir vidutinių pajamų vienam šeimos nariui per mėnesį – 193,60 Eur);
      • antram šeimos nariui – 90 proc. skirtumo tarp 1,1 VRP dydžio ir vidutinių pajamų vienam šeimos nariui per mėnesį – 174,24 Eur);
      • trečiam ir paskesniems šeimos nariams – 70 proc. skirtumo tarp 1,1 VRP dydžio ir vidutinių pajamų vienam šeimos nariui per mėnesį – 135,52 Eur).

      Konkretų socialinės pašalpos dydį lemia besikreipiančio asmens šeimos sudėtis, vaikų skaičius, darbo užmokesčio dydis, jeigu dirbama ir kt.
      Paprasčiausias būdas sužinoti, ar priklauso socialinė pašalpa ir preliminarų jos dydį – pasinaudoti Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (SPIS) spis.lt esančia Socialinės pašalpos skaičiuokle.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas