Nuimkime naštą: kokios pagalbos reikia artimuosius su negalia slaugančioms šeimoms?
Lietuvos negalios organizacijų forumo atliktas tyrimas parodė, kad artimuosius su negalia prižiūrinčios šeimos patiria nuolatinį stresą, pervargimą, rizikuoja iškristi iš darbo rinkos. Žmogaus su negalia priežiūrai vidutiniškai skiriama 13 valandų kasdien, paslaugos pasiekia tik 40 proc. tokių šeimų ir net trečdalis už priežiūrą ataskingų žmonių iškrenta iš darbo rinkos.
„Tokios šeimos priverstos skirti daugybę valandų artimojo su negalia priežiūrai ir tuo pat metu sugebėti užtikrinti išaugusius šeimos poreikius, taip pat ir finansinius. Matome, kad šios šeimos yra išsekusios, jos net neturi jėgų kažko reikalauti, todėl mes kviečiame visuomenę ir politikus susitelkti – padėti nuimti bent dalį ant jų pečių krentančios naštos“ – sako Lietuvos negalios organizacijų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė.
Gegužės 5 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko diskusija „Nuimkime naštą: kokios pagalbos reikia artimuosius su negalia slaugančioms šeimoms?“.
Kviečiame susipažinti su diskusijos įrašu.
Komentarai 3
Gintaras
Žmona teismo yra paskirta turto administratore ir globėja savo motinai turinčiai psichikos sutrikima yra nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros(pagalbos)poreikis,žmona yra drausta valstybės lėšomis,bet ligoniu kasos reikalauja mokėti psd mokesti,tai ir nesuprantam
LZNS
Kol kas valstybės lėšomis draudžiami tik tie teismo paskirti globėjai ar rūpintojai, kurių globojamam asmeniui nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis.
An
40m. vyras. Nustatyta psichikos negalia nori apsidrausti privačiai papildomai. Bet negali, nes draudimo kompanija, jei teisingai suprantu atsisako apdrausti.