Nebereiks vargti dėl reabilitacinio gydymo kompensavimo pažymų
Nuo spalio 1 d. ligoniams, kuriems skirtas reabilitacinis gydymas stacionariose asmens sveikatos priežiūros įstaigose ar sanatorijose, nebereiks patiems rūpintis teritorinių ligonių kasų pažymomis apie draustumą ir teisę į nemokamą reabilitacinį gydymą. Tai numatyta sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio pasirašytame įsakyme, kuriuo pakeista medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo organizavimo tvarka.
Pagal iki šiol galiojusią tvarką pacientas, kuriam gydytojas skyrė medicininę reabilitaciją ar sanatorinį gydymą, privalėjo pats nuvykti į teritorinę ligonių kasą (TLK) ir gauti pažymą, patvirtinančia, kad jo gydymas bus kompensuotas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Tik su tokia pažyma pacientas galėjo vykti į sanatoriją ir toliau gydytis.
Pasak sveikatos apsaugos viceministrės Noros Ribokienės, tokia tvarka buvo labai nepatogi ligoniams ir todėl keistina.
„Tvarka, kai ligonis po operacijos ar sunkiai sergantis žmogus, ką tik išrašytas iš ligoninės dar turi rūpintis pažyma, buvo labai varginanti ir nepatogi pacientui arba jo artimiesiems. Mes siekiame mažinti „popierizmą“ sveikatos apsaugos sistemoje varginantį tiek medikus, tiek pacientus“, – sako N. Ribokienė.
Nuo spalio 1 d., įsigaliojus naujai tvarkai, prašymą dėl paciento reabilitacinio gydymo kompensavimo elektroniniu būdu TLK pateiks jį siunčianti gydymo įstaiga. Gydymo įstaigai gavus atsakymą iš TLK apie reabilitacinio gydymo kompensavimą, ligonis su gydytojo parengtu išrašu apie ligos eigą ir asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu galės vykti į sanatoriją ar kitą asmens sveikatos priežiūros įstaigą ir toliau gydytis.
Valstybinės ligonių kasos duomenimis, praėjusiais metais reabilitacinio gydymo paslaugos buvo suteiktos daugiau kaip 90 tūkst. pacientų.