Ministerijoje aptartas paramos būstui įstatymo projektas

p1320627 - kopija

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vyko susitikimas su savivaldybių atstovais dėl paramos būstui įstatymo projekto. Ministerijos atstovai su savivaldybių darbuotojais aptarė įstatymo projektui aktualius klausimus, išsakė savo pastabas ir pasiūlymus.

Susitikimo metu aptartas naujas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotas paramos būstui įstatymo projektas, kuris turėtų leisti lanksčiau ir efektyviau teikti paramą būstui įsigyti ar išsinuomoti mažas pajamas turinčioms šeimoms.

Naujasis įstatymo projektas numato įteisinti naujas paramos būsto įsigijimo ar nuomos teikimo formas – taikyti nuomos mokesčių dalies kompensaciją mažai uždirbančioms šeimoms; taip pat numatoma savivaldybės būstų, kurie nuomojami netaikant socialinio būsto nuomos sąlygų, privatizacija rinkos kainomis ir gautų lėšų panaudojimas socialinio būstų fondo plėtrai.

Dar viena numatoma įstatymo naujovė – gaunantiems valstybės paramą pakelti pajamų ribą, nuo kurios asmuo nebetenka teisės nuomoti socialinį būstą arba gauti būsto nuomos ar išperkamosios nuomos mokesčių dalies kompensacijas. Šiuo metu asmenys teisę nuomoti socialinį būstą praranda, jei jų pajamos viršija 5 proc. nuo nustatytos ribos, t.y. sudaro daugiau nei 55 Lt pajamų vienam asmeniui per mėnesį. Naujame įstatymo projekte numatyta šią ribą pakelti iki 220 Lt vienam asmeniui.

Šiuo metu socialiniuose būstuose gyvena 38,5 tūkst. Lietuvos šeimų ir asmenų, o dar 31 tūkst. laukia kol jiems toks būstas bus suteiktas. Kasmet ši eilė pailgėja maždaug 3 procentais. Tokia padėtis netenkina nei laukiančiųjų, nei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kuri ėmėsi veiksmų ir inicijavo Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo projektą.

Informacijos šaltinis: www.socmin.lt

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas