Kviečiame į meninį – socialinį performansą „Ratas“ Sostinės dienose
Lietuvos žmonių su negalia sąjunga ir VŠĮ Menų terapijos centras Sostinės dienose pristato profesionalių menininkų ir žmonių su negalia bendrą kūrybinį darbą- meninį – socialinį performansą ,,Ratas“.
Performansas bus rodomas viešoje atviroje miesto erdvėje – Kudirkos aikštėje rugsėjo 6 d. 12 val.
Rugpjūčio 24-29 d.d. vyko Lietuvos žmonių su negalia sąjungos ir Menų terapijos centro organizuojamas tarpdisciplininio meno pleneras, kurio metu buvo kuriamas meninis – socialinis performansas ,,Ratas ‘’
Projekto idėja- suplanuoti ir realizuoti tokį tarpdisciplininio meno produktą- socialinį- meninį performansą, kuris sudarytų sąlygas kūrybiškai sąveikauti asmenims su negalia, menininkams profesionalams ir kitoms pasirinktoms socialinėms grupėms. Meninis -socialinis performansas buvo kuriamas kūrybinėse dirbtuvėse – tarpdisciplininio kūrybinio plenero metu. Pleneras vyks Monciškių landšafto terapijos ir rekreacijos centre, tai viena iš nedaugelio vietų Lietuvoje, kur aplinka yra pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia, Klaipėdos rajone. Kūrybinio plenero metu vyko komunikaciniai, patyriminiai kūrybiniai užsiėmimai, kuriuose dalyvavo neįgalūs asmenys kartu su profesionaliais menininkais, performanso kūryba ir repeticijos.
,,Ratas“ lietuvių ir pasaulio etnologijoje yra pamatinis pasaulėvaizdžio, ornamentikos, choreografijos elementas liaudies mene. Etnologijoje ratas tampa viso kosmoso ir jo cikliškos raidos simboliu. Be to, jis svarbus kaip kosminės tvarkos simbolis, tai gyvenimo arba laimės ratas. Žmogaus gyvenimas rieda nepastoviai kaip vežimo rato stipinas, tačiau ratu pasiekiamas ir sulyginantis teisingumas.
Projekto autoriai teigia: bendradarbiavimas tarp neįgalaus asmens ir profesionalaus menininko modernaus tarpdisciplininio meno kūrybiniame procese įtakoja šio proceso dalyvių asmenybių pokyčius bei žiūrovo-visuomenės nario- nuostatas tokio proceso atžvilgiu. Tokio proceso eigoje ir rezultate kuriama dalyvių socialinė sąveika, skatinama visuomenės tolerancija bei pozityvūs socialiniai – kultūriniai pokyčiai.
Kūrybinės metodikos vadovės: scenografė dr.Audronė Brazauskaitė, kompozitorė Snieguolė Dikčiūtė