Sveikata ir savarankiškumas
Lietuvos žmonių su negalia sąjunga 2016 – 2017 m. vykdė projektą „Žmonių su negalia fizinio aktyvumo skatinimo programa“, kurį finansavo Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas prie Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos.
Projekto metu siekėme didinti žmonių su negalia, ypatingai žmonių, turinčių judėjimo sutrikimų (t.t. judančių neįgaliųjų vežimėliais, įvairios kompensacinės technikos pagalba) motyvaciją aktyviai ir naudingai sveikatai leisti laisvalaikį, įtraukiant juos į sveikatą gerinančias veiklas, tuo pačiu keliant neįgaliųjų pasitikėjimą savo jėgomis ir galimybėmis, mažinant neįgaliųjų socialinę atskirtį, formuojant teigimą požiūrį į žmones su negalia.
Projekto metu buvo sukurti 3 video filmai:
Pragulų priežiūra
Videofilmu „Pragulų priežiūra“ siekiama suteikti kompetentingų žinių apie pragulų gydymą. Informacijos apie pragulų profilaktiką galima rasti pakankamai, tačiau apie jų gydymą namų sąlygomis – informacijos labai trūksta. LŽNS įvairiais būdais (per stovyklas, telefonu, įvairių renginių metu) dalinasi informacija dėl pragulų profilaktikos. Tačiau, pragulų profilaktikos problema vis dar lieka aktuali, nes jokie veiksmai negali ją visiškai pašalinti. Nepaisant didėlės pasiūlos ligonių priežiūrą palengvinančių priemonių, ligonių, turinčių pragulas, skaičius nemažėja. Dažnas žmogus, susidūręs su pragulomis, neranda informacijos, kaip teisingai prižiūrėti pragulas namų sąlygomis. Pragulų gydymas yra viena sudėtingiausių ilgalaikės pacientų priežiūros problemų.
Apsirengimo principai žmonėms su tetraplegija
Asmenims dėl traumų ar kitų priežasčių priverstiems judėti neįgaliojo vežimėliu, ypatingai tetraplegikams, iškyla daug problemų ir klausimų dėl apsirengimo: kaip apsiauti kelnes, negalint atsistoti, kaip užsivilkti rūbą, užsisegti užtrauktuką, sunkiai valdant rankas. Videofilme „Apsirengimo principai žmonėms su tetraplegija“ pateikiama metodika, kaip tetraplegikui (asmeniui, kuriam pažeistos kaklo smegenys) išsirinkti patogius rūbus, batus, kaip juos apsirengti sėdint vežimėlyje ir lovoje.
Sveikos mitybos patarimai žmonėms su judėjimo negalia
Videofilmas „Sveikos mitybos patarimai žmonėms su judėjimo negalia“ skirtas visiems, ieškantiems informacijos apie sveikos mitybos principus: saikingumą, įvairumą bei subalansavimą, kad organizmas gautų visas jam reikalingas medžiagas ir energiją idealiam svoriui palaikyti. Ypatingas dėmesys atkreipiamas į maitinimosi specifiškumą judėjimo negalios asmenims. Maistas yra labai svarbus ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui. Videofilmas supažindina su mitybos režimo svarba, suteikia žinių apie maisto derinimą, kalorijų skaičiavimą ir kt.
Gliukomačiai
Filmuke demostruojama kaip naudotis gliukomačiu ir kaip pamatuoti gliukozės kiekį kraujyje ambulatorinėmis sąlygomis. Norime priminti, kad diagnostinės juostelės gliukozės kiekiui nustatyti yra kompensuojamos sergantiems I, IIa, IIb tipo cukriniu diabetu bei nėščiosioms, sergančioms gestaciniu diabetu. Smulkesnę informaciją suteiks gydantis gydytojas.