Edukacinė programa lankytojams su negalia “Kūrybos terapija”

taikomosios_dailesmuziejus

Taikomosios dailės ir dizaino muziejus maloniai kviečia apsilankyti kūrybinėse edukacijose pritaikytose žmonėms su negalia.

Verpėjų piktogramos
Verpstė yra tapusi lietuviškosios taikomosios dailės pavyzdžiu, tačiau ji ne vien gražus drožinys, jos piešinėlių ir ornamentų raštuose išsakyti norai, troškimai bei viltys – kokiame pasaulyje būtų gera gyventi. Būtent tokią dovaną ruošdavo bernelis mergelei su užuomina prilygstančią prisipažinimui, kad myli. Smulkučiais saulių, žvaigždžių, paukštelių raštais išraižyta senutėlė verpstė, visada slepia romantišką istoriją. Edukacinio užsiėmimo metu susipažinsime su snovinėmis piktogramomis ant verpsčių , bei įkvėpti raižinių grožio sukursime grafinį atspaudą.

Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus lankytojams su negalia, tinka su protine negalia.

Atvirukas modernių gobelenų motyvais
Modernizmo laikotarpiu lietuvių tekstilėje sugyveno ir tai, kas priklausė praeičiai, ir tai, kas buvo laikoma šiuolaikiška. Parodoje „Taikomoji dailė ir dizainas. 1918–2018“ gausu modernistinių lietuvių gobelenų. Edukacinio užsiėmimo metu, susipažinę su modernistinio laikotarpio lietuviškais gobelenais, gratažo technika kursime gobeleno kompozicijas – atvirukus.

Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus lankytojams su negalia, tinka su protine negalia, silpnaregiams.

Kaukių balius
Žmogaus veidą slepianti kaukė yra senas, viso pasaulio kultūrose paplitęs meno dirbinys. Manoma, kad kaukės pradėtos gaminti Arabijoje prieš 30 000 metų ir buvo vadinamos mashara, lietuvių kalba tai reikštų „padirbti, transformuoti“ ar tirsiog „gąsdinti“ . Iki šių dienų kaukės mėgstamos tiek suaugusiųjų tiek vaikų – ir žaidimuose ir šventėse. Kurybinėse dirbtuvėse kiekvienas dakyvis kurs savo mylimą gyvūną vaizduojančią kaukę.

Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus lankytojams su negalia, tinka su protine negalia.

Karulis
Jau nuo akmens amžiaus laikų žmonės kūrė papuošalus: seges, pakabukus iš kaulų, žvėrių dantų, modeliavo įvairias figūrėles iš molio. Tai buvo pirmosios originalios juvelyrikos ir dizaino užuomazgos, šiuolaikiniai kūrėjai iki dabar semiasi įkvėpimo iš tokių priešistorinių pavyzdžių. Edukacinio užsiėmimo metu, apžiūrėję parodoje keraminių dirbinių ekspoziciją, kursime pakabuką-karulį iš molio, dekoruosime jį spalvomis. Užsiėmimas skirtas jaunesniojo ir vidutinio amžiaus vaikams.

Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus lankytojams su negalia, tinka su protine negalia ir akliesiems, silpnaregiams.

Porceliano grožis
Porcelianas – „baltasis auksas“ iš Kinijos, už kurio gamybos paslapčių išdavimą senovėje grėsė mirties bausmė. Šis trapus keramikos gaminys į Europą buvo atvežtas XIII a. Žymaus keliautojo Marco Polo. Iki 1708 m. senajame žemyne niekam nepavyko atkurti porceliano gamybos būdo ir štai vokiečių alchemikui Johanui Friedrichui Botgeriui atradus kaolino medžiagą, buvo sukurtas porcelianas, savo verte prilygstantis kiniškam. Edukacinio užsiėmimo metu kviečiame susipažinti su ypatingo grožio, dydžio ir dekoro gausos porcelianinėmis vazomis, o kurybinėse dirbtuvėse specialiomis priemonėmis dekoruoti porcelianines lėkštutes.

Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus lankytojams su negalia, tinka su protine negalia ir akliesiems, silpnaregiams

Skrynutė kaip paveikslas
Viena iš svarbiausių tikros damos inventoriaus dalių buvo ir iki šiol tebėra – brangenybių dėžutė. Senaisiais laikais šios dėžutės buvo gausiai padabintos brangakmeniais, ištapytos savininkių portretais, peizažais ir natiurmortais, išpuoštos auksu bei dramblio kaulo raižiniais. Kūrybinėse dirbtuvėse pakviesime susikurti savo dėžute ir išdekoruoti ją savo kūrybos paveikslais, piešiniais ir ornamentais.

Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus lankytojams su negalia, tinka su protine negalia ir silpnaregiams

Užsiėmimai vyksta Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius) antradieniais–penktadieniais nuo 11 iki 17 val., vedami moksleivių grupėms (10–25 asm.).

Bilieto kaina vienam moksleiviui – 0,30 Eur. Kaina suaugusiajam – 0,60.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel. (8 5) 212 18 13, 262 80 80.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas