Baigėsi „Neįgaliųjų įdarbinimo konsultantų rengimo programa“
Kovo mėnesį baigėsi pusmetį trukusi „Neįgaliųjų įdarbinimo konsultantų rengimo programa“. Programa vyko pagal Lietuvos Respublikos Ir Šveicarijos Konfederacijos Bendradarbiavimo Programos vykdomą projektą „Lietuvos žmonių su negalia sąjungos žmogiškųjų gebėjimų ir materialinės bazės stiprinimas, taikant progresyvias metodikas“.
Programoje dalyvavo 30 žmonių su negalia: 2 grupės po 15 asmenų, 15 asmenų – vilniečių, 15 – iš kitų rajonų ir miestų. Kiekvienas dalyvis išklausė 96 val. trukmės mokymo programą.
Paskutiniame seminare „Negalios etiketas“ dalyviai aiškinosi įvairių negalių specifiką ir bandė pritaikyti darbo vietas neįgaliesiems. Buvo diskutuojama apie tai, kada geriausia kalbėti apie savo negalią, ką sakyti darbdaviui, o ką geriau nutylėti. Dalyviai buvo skatinami giliau pažiūrėti į savo pačių negalias, išsiaiškinti, kokį darbą jie galėtų dirbti, o kokį geriau reiktų siūlyti kitiems. Paskutinę mokymų dieną būsimi konsultantai kūrė ateities projektus, kuriuose galėtų panaudoti mokymuose įgytas žinias ir įgūdžius. Seminaro dalyviai dalijosi idėjomis apie neįgaliųjų amatų centrų kūrimą rajonuose, įdarbinimo konsultantų darbo vietų steigimą įvairiose neįgaliųjų organizacijose Vilniuje bei visoje Lietuvoje.
Po įdomių ir prasmingų darbo dienų, būsimi konsultantai aplankė Vilniaus savivaldybę, o gidė aprodė sostinės senamiestį bei papasakojo apie svarbiausias Vilniaus vietas. Turas po Vilnių buvo pritaikytas neįgaliesiems, todėl jame galėjo dalyvauti visi projekto dalyviai. Nors po mokymų išsiskirti nebuvo lengva, dalyviai ir organizatoriai pažadėjo susitikti ir kituose projektuose.
Mokymų organizatorės Ginta Žemaitaitytė ir Akvilė Stunžėnaitė pasidžiaugė mokymų dalyvių noru tobulėti ir toliau siekti žinių ir įgūdžių, nes šie mokymai tai pradžia naujos ir įdomios veiklos – neįgaliųjų įdarbinimo konsultavimo – pradžia.